Реал Мадрид победи при завръщането на Зидан

Кралският клуб срази Селта с 2:0

Реал Мадрид победи при завръщането на Зидан | StandartNews.com

Реал Мадрид спечели с 2:0 у дома срещу Селта Виго при официалното завръщане на старши треньора Зинедин Зидан начело на европейския клубен шампион. Срещата от 28-ия кръг можеше да започне шокиращо, но след четвърт час игра Кейлор навас направи отлично спасяване след удар на Макси Гомес. В 31-ата минута "белите" отговориха с удар в гредата на Гарет Бейл. пет минути след това и Марсело пропусна да реализира във вратата на галисийците. В 58-ата минута гол на Лука Модрич беше отменен заради засада.
Реал Мадрид достигна до преднина само четири минути след това. Карим Бензема подаде към Иско, който се разписа с удар от наказателното поле. Точно 15 минути по-късно Гарет Бейл реализира второто попадение във вратата на гостите от Виго, а асистенцията беше на Марсело. След този успех Реал Мадрид заема трето място в класирането с актив от 54 точки, докато Селта остава в зоната на изпадащите със само 25 точки. Зинедин Зидан пое отново Реал, след като Сантяго Солари бе уволнен след отпадането на тима от Шампионската лига.