Реал Мадрид наказа Атлетико с 3:1

Еврошампионите са вече втори в Ла Лига

Реал Мадрид наказа Атлетико с 3:1 | StandartNews.com

Реал Мадрид победи категорично като гост с 3:1 другият мадридски гранд Атлетико. Двубоят бе от 23-ия кръг на испанската Ла Лига и се игра на новия стадион "Уанда Метрополитано". Каземира откри за Реал в началото на срещата. Антоан Гризман успя да възстанови равенството в средата на полувремето,. В 44-ата минута обаче Серхио Рамос се разписа от дузпа за 1:2 за Реал. Въпреки няколкото добри атаки Атлетико не успя да стигне до изравнителен гол. Влезлият като резерва за гостите Гарет Бейл оформи крайното 3:1 за европейския клубен шампион. Така Реал измести Атлетико от втората позиция в класирането. Тимът на Сантяго Солари вече имат 45 точки и е на 5 от лидера Барселона, който утре гостува на Атлетико в Билбао. Атлетико Мадрид е трети с 44 точки