ПСЖ унижи "Троа" и стана шампион на Франция

ПСЖ унижи "Троа" и стана шампион на Франция | StandartNews.com

Пари Сен Жермен спечелиха предсрочно първенство във Франция. Осем кръга преди края Златан Ибрахимович и компания са недостижими на върха в класирането в Лига 1. Шведът вкара четири гола за успеха с 9:0 при гостуването срещу опашкаря "Троа".

Единсон Кавани, Хавиер Пасторе и Адриен Рабио направиха резултата 3:0 в полза на гостите преди да изтече още 20-ата минута на двубоя. Ибрахимович пък вкара три в рамките на 10-ина минути - в 46-ата, 53-ата и 56-ата. Матьо Соние в 59-ата минута си отбеляза автогол. Домакините останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на Карабуе в 74-ата минута. Кавани минута по-късно не успя да вкара от дузпа, но след това се разписа. Ибрахимович оформи крайния резултат в 89-ата минута.

Така новият-стар шампион ПСЖ има 77 точки в класирането, а на абсолютно противоположния край - "Троа" е само с 14.