Пропусната дузпа закопа Локо Пд. Ботев ликува преди юбилея

Ботев спечели срещата с 2:1

Пропусната дузпа закопа Локо Пд. Ботев ликува преди юбилея | StandartNews.com

Ботев спечели голямото дерби на Пловдив, като се наложи с 2:1 над Локомотив.

При равенство в резултата, "смърфовете" пропуснаха дузпа и то чрез майстора на наказателните удари Димитър Илиев. Това очевидно се оказа фатално за тях.

В 11-ата минута Неделев центрира от корнер и сложи топката на главата на Самуел Супрайен. Бранителят надскочи всички, но не намери очертанията на вратата.

В 21-ата минута Виктор Генев падна в наказателното поле след съприкосновение с Кристиан Гомис, но главният рефер Георги Кабаков прецени, че няма основания да отсъди дузпа.

Провокирани от привържениците на Ботев, феновете на Локо счупиха няколко седалки в гостуващия сектор и ги хвърлиха на терена. Бултрасите пък изстреляха ракета към феновете на гостите. Наложи се и намесата на полицията, която застана пред привържениците на "смърфовете".

В последната минута на първата част Ботев стигна до гол, който впоследствие беше отменен заради засада при удара на Неделев

В 55-ата минута Локомотив получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Аргилашки срещу Умарбаев.

С изпълнението на дузпата се нагърби Димитър Илиев. Той стреля в долния ляв ъгъл на вратата зад Аргилашки, а вратарят на Ботев се реабилитира за грешката си, спасявайки удара.

Но  в 76-та минута дойде кулминацията.Виктор Генев взривява трибуните - 1:0 за Ботев.

Това попадение  не се оказа единственото. "Канарчетата" удвоиха резултата четири минути преди края чрез Лейн.

Локомотив обаче върна интригата в мача с попадение в края. Този път Димитър Илиев се реваншира за пропуска си.

Но за повече локомотивци нямаха време..И радостта тази вечер в Пловдив ще бъде за ботевистите.