София. България ще бъде домакин на европейското първенство по маунтинбайк от 4 до 7 юли 2013 г. в Сопот. Това стана ясно след сбирката на УС на Българския колоездачен съюз.
63-ата международна колоездачна обиколка на България пък ще се проведе от 1 до 8 септември догодина.
БКС ще организира още няколко международни състезания - гран при турнири в Добрич, София, Плевен и Ловеч. На 14 и 15 септември сме домакини на балканско първенство по маунтинбайк. В края на юли и началото на август у нас ще има и колоездачни състезания (писта, шосе и байк), част от 22-ата лятна олимпиада за хора с увреден слух.
Досегашният генерален секретар на БКС Веско Михайлов бе освободен от поста. Той остава директор на Обиколката и на всички международни състезания, които се провеждат у нас. За временно изпълняващ длъжността бе избран Георги Бенчев.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com















