Победа на Левски и заря за Гунди на "Герена"

Сините се наложиха над Септември с 2:0

Победа на Левски и заря за Гунди на "Герена" | StandartNews.com

С гол и на играча със символния за клуба номер 9 на гърба, Левски спечели у дома срещу Септември с 2:0. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" дойде навръх 80-ата годишнина от рождението на великия идол на левскарите, чието име носи и арената.

Попадението на централния нападател Рикардиньо даде важен аванс на отбора на Елин Топузаков.

След паузата обаче Септември опита да надигне глава, а мачът стана изненадващо драматичен в 55-ата минута.

Тогава Адриан Краев остави високо горе крака си при единоборство и намери глезена на съперников играч.

Получи директен червен картон, въпреки протестите на Топузаков и играчите на "сините".

И все пак домакините стигнаха до втори гол в 76-ата минута, когато друг бразилец - Роналдо, технично обработи топката в наказателното поле и я прати в далечния ъгъл - 2:0.

В 80-ата минута "Герена" стана на крака и аплодира шумно, а сектор "Б" избухна със заря и пироефекти, отново в почит към най-голямата легенда на Левски. Естествено, минутата бе подбрана заради деня - на този 4 май трагично загиналият Аспарухов щеше да навърши 80 години.