Пирин шокира ЦСКА в София! Публиката реве "Оставка!"

Орлетата се наложиха с 2:1

Пирин шокира ЦСКА в София! Публиката реве "Оставка!" | StandartNews.com

Няколко дни след хбавия мач срещу Левски, ЦСКА отново показа грозното си лице при смешнияя треньор Нестор Ел Маестро.

Червените загубиха от Пирин с 1:2 на стадион "Васил Левски" и на практика вече не са конкурент на Лудогорец за титлата. Преди мача голмайсторът на Пирин и ЦСКА Ивайло Андонов прадупреди, че ако има подценяване, ЦСКА ще страда!

И позна.

Виталис Ягодинскис откри резултата в 14-ата миинута, но в 26-ата Фернандо Каранга изравни. В 79-ата минута Иван Тасев отново изведе гостите напред след фамозен изстрел с десния крак.

Пета загуба от началото на кампанията за червените. Пирин наистина поднесе една от най-големите изненади на първенството до момента.

След края на мача Ел Маестро изпита отново отношението на феновете, след като си бе въобразил нещо от дербито с Левски.

ЦСКА безспорно подцени съперника, но и показа отново безидейна игра, особено в атака.

В 92-ата минута лутащият се след второто попадение на Пирин ЦСКА от нищото създаде голово положение. Линдест стреля силно, а Ковальов някак изби.

За да се докаже, че този тим на червените вече приключи с поредната мечта за титла, която продължава вече 16 години.

Пирин за първи път в Ефбет лига печели в столицата срещу червените.