Не дразни лъва! Машината Ливърпул е на финал за КЕШ

Червените обърнаха реванша с Виляреал през второто полувреме

Не дразни лъва! Машината Ливърпул е на финал за КЕШ | StandartNews.com

Първият финалист в Шампионска лига е вече известен - Ливърпул! Очаквано и логично, след като червените победиха Виляреал и в реванша в Испания. Триумфът с 3:2 обаче трябваше да стане след пълен обрат през второто полувреме.

Защото през първата част Виляреал шокира английския гранд и на почивката водеше с 2:0. Ефектът подценяване бе налице след победата с 2:0 за Ливърпул в първата среща.До сензация обаче не се стигна.

Червените изнесоха лекция по обръщане на резултат през втората част и с голове на Фабиньо, Диас и Мане смачкаха изигралите сензационно първо полувреме испанци. Тогава головете вкараха Диа и Коклен.

В крайна сметка - великолепен емоционален мач, завършил по най-логичния начин. Ливърпул е на 10-и финал в Шампионската лига в своята история. Това е големият отбор!

В досегашните девет финала англиският колос 6 пъти е триумфирал с КЕШ.