Загреб. Българската танцова двойка Сара Кауърд и Георги Кенчадзе зае последно място в кратката програма на европейското по фигурно пързаляне в хърватската столица Загреб.
Кауърд и Кенчадзе завършиха 25-и с оценка 34,16 т. (18,21 за технически елементи и 15,95 за компоненти на програма). Българите отпадат от състезанието и няма да участват във волната програма.
Три руски дуета са сред първите четири в кратката програма. Европейските вицешампиони Екатерина Боброва и Дмитри Соловьов имат 69,98 т. Втори се наредиха бронзовите медалисти от миналата година Елена Илиних и Никита Кацалапов с 69,42. Италианците Анна Капелини и Лука Ланоте са трети с 66,53 т., следвани от Екатерина Рязанова и Иля Ткаченко (Русия) с 64,52.
25 двойки участваха в състезанието, но само първите 20 от тях се класират за волната програма. При спортните двойки от 19,45 ч. тази вечер българите Елисавета Макарова и Лери Кенчадзе са със седми стартов номер.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com