Наказание качи Мик Шумахер на подиума

Липса на гориво коства победата във Формула 2 на британец

Наказание качи Мик Шумахер на подиума | StandartNews.com

Британският пилот Дан Тиктум от отбора на DAMS завърши първи във второто състезание от осмия етап от състезателната поредица на Формула 2, което се проведе днес на пистата "Монца" в Италия. Впоследствие резултатът на британеца беше анулиран. Причината за наказанието на Тиктум беше липсата на гориво на финалната линия. Така победата в надпреварата бе спечелена от сънародника му от отбора на Sauber Junior - Илот, второто място зае датчанинът Кристиан Лундгаард (ART), третият беше синът на седемкратния шампион от Формула 1 германецът Михаел Шумахер Мик Шумахер (Према). В общото класиране Илот излезе начело със 149 т. Второто място е заето от Мик Шумахер (143). Шварцман падна от първо място на трето (140). Мазепин е на шеста линия (102), Маркелов - на 20-та (1). Следващият етап от Формула 2 ще се проведе на пистата Мугело в Италия от 11 до 13 септември.