Майнц получи шестица от Байерн

Баварците вече са втори в Бундеслигата

Майнц получи шестица от Байерн | StandartNews.com

Байерн (Мюнхен) постигна убедителна победа след обрат 6:1 над Майнц 05 в среща от третия кръг на германската Бундеслига, която се игра на стадион "Алианц Арена".  Така баварците събраха 7 точки в своя актив и са втори в класирането. Лидер с 2 повече е Лайпциг.

Отборът на Майнц 05 от своя страна пък е на последната позиция в таблицата без спечелена точка след първите три кръга.
Новите попълнения на домакините Филипе Коутиньо и Иван Перишич дебютираха като титуляри, след като и двамата влязоха като резерви в предишната среща, и се представиха на добро ниво. Хърватинът определено блестеше повече, след като се отчете с гол и асистенция.
Ботиус даде изненадващо аванс на гостуващия тим още в 6-ата минута, но до почивката домакините съумяха да обърнат след попадения на Павар в 36-ата минута и на Алаба в самия край на полувремето.
Интригата бе "убита" от Перишич, който вкара дебютното си попадение за тима в 54-ата минута. Точно десет минути по-късно и Коман се разписа. Левандовски добави още един гол в 78-ата минута, а резервата Дейвис оформи крайния резултат в 81-ата минута.