Манолев игра за Литекс в контрола

Манолев игра за Литекс в контрола  | StandartNews.com

Ловеч. Литекс стартира с победа в зимните си контроли. "Оранжевите" надделяха с 2:0 над гръцкия Аполон Каламаря в първата си проверка за годината. Наставникът Златомир Загорчич даде шанс за изява по едно полувреме на всичките си здрави футболисти. В игра се появиха и бившите играчи на тима Пламен Николов и Станислав Манолев, неофициален дебют направиха и новите попълнения Иван Горанов и Данило Асприля.

Колумбиецът демонстрира много напориста и активна игра по двата фланга и вкара едно от попаденията, другото бе дело на нападателя Миро Манолов, информира официалната страница на тима от Града на люляците.

Ловчанлии поведоха в самия край на първата част, след като преди това пропуснаха няколко положения. Тяхна бърза контраатака намери неподготвена гръцката отбрана, влезлият като резерва Момчил Цветанов центрира в наказателното поле и Асприля хладнокръвно се разписа.

Веднага след почивката Литекс можеше да удвои преднината си. Националът Станислав Манолев изведе Цветанов, но крилото реши да вкара с техничен прехвърлящ удар, който вратарят предугади и спаси. В средата на второто полувреме сам срещу Василиадис излезе и младокът Георги Минчев, но пак отново стражът реагира и предотврати гол в мрежата си. В 75-та минута Манолев проби и остро центрира към Миро Манолов, а за таранът не бе проблем да оформи крайното 0:2.

Съставът на Литекс: Александров, Стр.Попов, Пл.Николов, Божиков, Горанов, Славчев, Руменов, Джазула, Ваюши, Джордан, Асприля ( Орлинов, Гълъбов, Манолев, Берберович, Цветков, Цветанов, Даскалов, Н.Колев, Златинов, Манолов, Минчев).