Манчестър Сити измести Арсенал от върха

След отложен двубой от 12-ия кръг на английския шампионат

Манчестър Сити измести Арсенал от върха | StandartNews.com

Шампионът Манчестър Сити свали досегашния лидер в Премиър лийг Арсенал от върха във временното класиране, след като победи с 3:1 лондончани на "Емиратс" в отложен двубой от 12-ия кръг на английския шампионат. Двата отбора имат еднакъв точков актив, като Сити е с по-добра голова разлика, но и с мач повече от днешния си съперник, пише БНР.

В 24-ата минута шампионите поведоха. Холанд спечели битка за висока топка в центъра, след което Такехиру Томиясу бе притиснат около тъчлинията от Грийлиш. Японецът опита да върне топката към Рамсдейл, но пасът му се оказа къс и кълбото се озова на пътя на Де Бройне, който от движение прехвърли излезлия напред Рамсдейл.

В 42-ата Букайо Сака изпълни дузпа за спъване на Едерсон и изравни 1:1.

В 72-рата минута шампионите логично взеха отново преднина. Този път Габриел сгреши пред наказателното поле. Силва, Холанд и Гюндоган комбинираха бързо, а германецът забеляза как Грийлиш идва на скорост отляво. Английският национал получи и стреля. Топката рикошира леко в Томиясу и влезе във вратата на Рамсдейл.

Десет минута след това Ерлинг Холанд попари окончателно надеждите на Арсенал. Гюндоган изостри една атака на Сити с подаване към Де Бройне в наказателното поле, след което белгиецът веднага намери Холанд встрани. Норвежецът овладя с левия крак и веднага стреля с десния, вкарвайки 26-ия си гол в Премиър лийг през този сезон.