Лудогорец уверено продължава към финал

Лудогорец уверено продължава към финал | StandartNews.com

Разград. Лудогорец постигна убедителна победа над Локомотив Пловдив в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на България. „Орлите" се наложиха с 2:0 на своя "Лудогорец арена" и взеха солидна преднина преди реванша в Пловдив.

Попаденията в днешната среща бяха дело на Йерун Луму в 44-ата минута и на Христо Златински в 65-ата минута.

В последните двадесет минути Лудогорец игра с човек по-малко, след като централният защитник Александър Александров получи два жълти картона в рамките на една минута.

Възпитаниците на Стойчо Стоев създадоха доста голови положения, които бяха пропиляни с лека ръка. От своя страна пък гостите не успяха да застрашат сериозно нито веднъж стража Иван Чворович.

През първото полувреме двата тима не успяха да се затруднят сериозно, с изключение на няколко далечни удара към двете врати, които не попаднаха в целта. Футболистите на Локомотив успяха да устоят на домакинския натиск в първите минути, постепенно изравниха играта и на свой ред стигнаха до няколко поредни корнера пред Владимир Стоянов.

В 44-ата минута 18-годишният Йерун Луму вкара великолепно попадение. Холандецът си пое топката отдясно, нагласи си я на силния лев крак и с рядко срещан удар разстрела Акалски.

През втората част Лудогорец вдигна оборотите и положенията пред вратата на Акалски не закъсняха.

В 52-ата минута Луму изведе майсторски Роман Безяк сам срещу вратаря, но словенецът пропусна отличен шанс да се разпише, пращайки кълбото право във вратаря. В 63-ата минута Фабио Ешпиньо, останал очи в очи със стража на гостите, потърси удар с външен фалц, който се оказа неточен.

В 64-ата минута Роман Безяк нахлу в наказателното поле, където Ангел Йошев подложи крак и събори нападателя на домакините. Христо Ристосков не се поколеба да посочи бялата точка, а капитанът Христо Златински не срещна трудности да вкара за 2:0.

Малко след това Александър Александров успя да си изкара два жълти картона. Първо бранителят игра грубо в близост до собствената си врата, а само 60 секунди по-късно умишлено удари топката с ръка.

Въпреки численото си предимство на терена, тимът на Александър Станков не успя да намери пътя към почетен гол в срещата.

Така Лудогорец взе добра преднина преди реванша в Пловдив през следващата седмица. Финалът в надпреварата ще се играе на 15 май.