Лудогорец размаза Ботев Враца, диша във врата на ЦСКА

ЦСКА утре гостува на Славия на стадиона в квартал Овча Купел

Лудогорец размаза Ботев Враца, диша във врата на ЦСКА | StandartNews.com

Отборът на Лудогорец постигна най-изразителната си победа в елита след разгром с 8:1 срещу Ботев Враца в среща от 25-ия кръг на efbet Лига.

С успеха разградчани се приближиха на точка до лидера ЦСКА, който утре гостува на Славия на стадиона в квартал Овча Купел.

Двубоят на "Хювефарма Арена" бе решен още през първото полувреме, а с действията си се отличи тандемът Кирил Десподов - Игор Тиаго, първият завърши с два гола и две асистенции, а Тиаго блесна с хеттрик и асистенция.

Кирил Десподов откри резултата от дузпа в 29-а минута с десетия си гол за сезона. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Том Рапнуи.

Попадението свали гарда на врачани и те набързо инкасираха два идентични гола: Десподов центрира от корнер, а Тиаго с глава не остави шансове на вратаря Красимир Костов.

Секунди след началото на втората част Десподов отново центрира от корнер, а Тиаго довкара топката за 4:0.

Най-красивото попадение падна в 57-а минута, когато Тиаго намери Десподов и капитанът на "орлите" с премерен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Костов.

Три минути по-късно головата серия продължи с попадение на Кайо Видал след подаване на Якуб Пьотровски.

В 81-а минута врачани стигнаха до почетен гол след точно изпълнена дузпа от Чавдар Ивайлов.

Влезлите като резерви Клод Гонсалвеш и Матиас Тисера добавиха още два гола в самия край за крайното 8:1.