Лудогорец охлади мераците на ЦСКА

Червените не направиха нищо в решаващото дерби

Лудогорец охлади мераците на ЦСКА | StandartNews.com

Шампионът Лудогорец спечели дербито на кръга с ЦСКА с 1:0 и даде заявка за атакуване на десета поредна титла.

"Червените" сипеха закани, че ще обърнат статуквото в първенството, но това отново не се случи в решаващ момент.

Още в 5-та минута Текпетей отри резултата. В 18-ата минута Лудогорец като по чудо не вкара втори гол.

След бърза контраатака Текпетей изведе Десподов сам срещу Бусато. Крилото на орлите стреля покрай вратаря, но Матей се хвърли на шпагат и блокира шута преди той да се озове в мрежата на гостите.В 33-ата минута Десподов направи огромен пропуск.

Крилото не успя да вкара от 3-4 метра с глава след центриране на Текпетей отдясно, стреляйки над напречната греда. Десет минути по-късно нов пробив на Десподов, този път през центъра на терена, завърши с негов силетн шут, който Бусато изби.

Първата част ще се запомни с категоричното превъзходство на лудогорец и чудесните изяви на вратаря наа ЦСКА Густаво Бусато.

След почивката домакините намалиха оборотите, а ЦСКА изравни играта.

В 63-ата минута Синклер центрира към Кайседо, но ударът с глава на тарана не се получи и топката излезе в аут.

В 88-а мин.новото попълнение Мено Кох спаси вратата на ЦСКА, след удар на Кешеру..

Така разликата между двата тима стана 6 точки в полза на разградчани, което отдалечава ЦСКА от борбата за първото място.