Лошо! Спукаха от бой Лудогорец в Европа /РЕЗУЛТАТИ/

Кошмарна загуба с 1:7 в Дания

Лошо! Спукаха от бой Лудогорец в Европа /РЕЗУЛТАТИ/ | StandartNews.com

Много тежка загуба за шампиона Лудогорец в Лига на конференциите!

Разградчани бяха премазани с 1:7 като гости на Нордселанд в Дания. Този резултат дойде след убедителното 4:0 за Лудогорец над Търнава в първия кръг от групата.

Началото бе кошмарно за българите и чудесно за датчаните, повели в резултата още във втората минута. Това стана факт след точно изпълнена дузпа от страна на Ингвартсен. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка, а Серджио Падт хвана ъгъла, но не успя да спаси - 1:0.

Преди да са минали и 10 минути футбол гостите изравниха. Грешникът, направил дузпата, Руан, бе съборен в наказателното поле на Нордшеланд и съдията отсъди още една дузпа. Рожденикът Оливие Вердон застана зад топката и не пропусна за 1:1 в 9-ата минута.

Буквално секунди след това Нордшеланд пак поведе в резултата.

След поредица от корнери за датския тим най-логичното се случи - падна трети гол. Това стана факт в 32-ата минута, когато точен с глава бе Тверсков - 3:1.

В 33-ата минута северняците реализираха и четвърти гол, а попадението бе дело на Нигрен - 4:1.,

В 68-ата минута се стигна и до още едно попадение - дело на Сон от българския тим, но в собствената му врата за 1:5.

Около четвърт час преди края Нигрен вкара за втори път с премерен удар от дъгата на наказателното поле за 1:6.

Седми гол за датчаните! Вкара го Расмусен в 86-та минута, за да подпечата кошмара за родния тим..

Досега хегемонът в родния футбол не бе допускал 7 гола - след 0:6 срещу Арсенал като гост в Шампионската лига през 2016-а и 0:6 отново далеч от дома, но срещу Еспаньол в Лига Европа през 2019-а.