„Локо” (София) излезе от списъка на изпадащите

„Локо” (София) излезе от списъка на изпадащите | StandartNews.com

„Локомотив (София) се спаси от изпадане в "А" група като победи „Монтана”. Възпитаниците на Емил Велев гостуваха на монтанци и надделяха с 3:2 в двубоя от 24-ия кръг.

От „Монтана" поведоха с гол на Венцислав Иванов още в шестата минута. По-късно Димитър Илиев успя да изравни резултата, това стана на 24-ата минута. Крум Бибишков и Антонио Павлов дадоха преднина на гостите от „Локомотив" в 48-ата и 85-ата минута на двубоя. Фарес Брахими успя да форми крайния резултат.

От „Монтана" успяха да загубят с достойнство след като вкараха втори гол в 87-ата минута. Тогава Славчо Шоколаров центрира от корнер в наказателното поле на „Локомотив". Там Брахими засече топката и я прати във вратата на Божидар Митрев.

С победата „Локомотив" (София) успя да се измъкне от зоната на изпадащите. Тимът се изкачи на 12 позиция с актив от 23 точки. „Монтана" остана на 16 място с 13 точки.