Ливърпул си отдъхна, титлата все по-близо

"Червените" победиха Борнемут с 2:1

Ливърпул си отдъхна, титлата все по-близо | StandartNews.com

Ливърпул спечели много важна психологическа победа във Висшата лига.

"Червените" се наложиха над Борнемут с 2:1 и спряха незадоволителната серия във всички турнири в последните срещи.

Така Ливърпул е с преднина от 25 точки пред втория Манчестър Сити. Все пак обаче, тимът на Клоп има и два мача повече. Но това едва ли е от особено значение. До края на първенството има още 9 кръга.

Калъм Уилсън откри резултата в 9-ата минута, но преди да отбележи нападателят изблъска в гръб Джо гомес.

Нарушение обаче не бе отсъдено и голът бе зачетен.Мохамед Салах изравни в 25-ата, а Садио Мане направи пълен обрат в 33-тата.

До почивката Милнър пропусна да отбележи трети гол за Ливърпул.

Домакините владееха топката през втората част, но чисти положения липсваха. В 61-вата минута ветеранът Джеймс Милнър спаси Ливърпул от сигурен гол, след като изчисти на голлинията удар на Фрейзър, който прехвърли излезлия напред Адриан.

15 минути  преди края страхотен удар на Садио Мане срещна сглобката на гредите в горния ляв ъгъл на вратата на гостите. Малко след това Рамсдейл спаси последователно опасен удар на Салах и парира центриране от Милнър, при което, ако топката бе минала, щеше да има гол за домакините.