Ливърпул докосва титлата в Англия

"Червените" съсипаха Лестър с 4:0 на Боксинг Дей

Ливърпул докосва титлата в Англия | StandartNews.com

Ливърпул продължи безупречната си серия, и след като стана световен клубен шампион преди броени дни, разпарчетоса втория Лестър Сити с 4:0 в предпоследен мач от 19-ия кръг във Висшата лига на Англия. Европейският клубен шампион сложи ръка на амбициите на „лисиците” за каквото и да било преследване на първата позиция и увеличи дистанцията между двата отбора, след като „червените” регистрираха актив от 52 пункта, оставяйки Лестър на 13 точки зад себе си, а също така Ливърпул е и с мач по-малко.

Резултатът на "Кинг Пауър Стейдиъм" бе отркит от Роберто Фирмино в 31-ата минута, а другите три гола дойдоха през втората част в Лестър. Джеймс Милнър удвои резултата от дузпа в 71-ата, а Роберто Фирмино три по-късно и Садио Мане в 78-ата минута категоризираха успеха за тима на Юрген Клоп.