Левски с поредна победа в Турция

"Сините" разгромиха националите на Узбекистан до 19 г с 4:1

Левски с поредна победа в Турция | StandartNews.com

Футболистите на Левски спечелиха и третата си контрола по време на лагера в Турция. В Алания „сините“  (които играха в черни екипи) разгромиха с 4:1 националния отбор на Узбекистан до 19 години. Всички голове за избариниците на Петър Хубчев паднаха през първото полувреме. Мартин Петков откри резултата още в 4-ата минута с удар от наказателното поле. Здравко Димитров удвои в 34-ата с хубав шут от 12 метра. Насиру Мохамед в 40-ата минута се разписа след самостоятелна акция. Марин Петков направи 4:0 след пас на Мартин Петков в 42-ата минута. В 54-ата съставът на Узбекистан вкара почетния си гол във вратата на „сините“ след неразчетено действие на Петър Иванов. До края футболистите от азиатската държава имаха още положения.

Съставът на Левски: Петър Иванов, Деян Лозев, Костадин Илиев, Мартин Райнов (59-Янис Каргас), Ивайло Найденов, Илия Юруков, Филипе Нашименто (46-Стайн Спиерингс), Марин Петков (73-Найджъл Робърта), Насиру Мохамед (59-Франко Мазурек), Мартин Петков, Здравко Димитров.

„Сините“ победиха по-трудно в предишните си два мача в Турция. Първо тимът на Петър Хубчев спечели с 3:2 срещу арменския Пюник, а миналата събота Левски надигра и Рапид (Виена) с 2:1.