"Кристъл Палас" се завърна във Висшата лига след драма

"Кристъл Палас" се завърна във Висшата лига след драма | StandartNews.com

Лондон. "Кристъл Палас" се завърна във Висшата лига на Англия, след като победи "Уотфорд" с 1:0 след продължения във финалния плейоф пред препълнените трибуни на стадион "Уембли".

Кевин Филипс, който скоро ще навърши 40 години, вкара единственото попадение за "орлите". Той се разписа от дузпа в 105-ата минута.

Редовното време завърши 0:0, а продълженията бяха доста оспорвани, като положенията се редуваха и пред двете врати. В крайна сметка обаче селекцията на Джанфранко Дзола не успя да върне инкасирания гол и ще продължи борбата в Чемпиъншип и през следващия сезон.

"Уотфорд" се присъединява към "Кардиф" и "Хъл", които също се развръщат в елита.

Успехът на "орлите" пък ще им донесе в следващите години общо около 140 милиона евро - близо половината от телевизионните права, а останалата част като парашутни пари.