Хебър (Пазарджик) с историческо постижение в Шампионската лига

Българите с първа победа в престижния турнир, надделяха над германския вицешампион с 3:2

Хебър (Пазарджик) с историческо постижение в Шампионската лига | StandartNews.com

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) постигнаха историческа първа победа във волейболната Шампионска лига.

Българският отбор надигра германския вицешампион Фридрихсхафен с 3:2 (25:13, 18:25, 22:25,  25:11, 15:12 ) във втори мач от група А, който се игра в зала „Васил Левски“.

Хебър отбеляза перфектен старт в мача, като изненада съперника с уверена и организирана игра и затвори убедително първия гейм. Немците обаче спечелиха втората и третата част и поведоха с 2:1.  В четвъртия гейм обаче пазарджиклии отново намериха своя ритъм и настроение и спечелиха убедително, затваряйки частта с 25 на 11.

В тайбрека Хебър показа страхотна мотивация и се бори с всички сили докрай. Интригата бе пълна след като играта тръгна точка за точка. След 11:11  домакините надделяха с опит и характер, а за това роля имаше и Мартин Симеонов. Пазарджиклии устояха докрай на всички опити за обрат на германците и триумфираха с крайния успех след атака на Виктор Йосифов за крайоно 15:12 в тайбрека и 3:2 гейма в мача.