Кешеру донесе победа на "Лудогорец"

Кешеру донесе победа на "Лудогорец" | StandartNews.com

"Лудогорец" победи Ботев (Пловдив) с 2:1. Двубоят бе от 9-ия кръг от футболното първенство и се проведе на стадион „Лудогорец Арена" в Разград. И двата пъти точен за "орлите" берумънският нападател Клаудиу Кешеру.

Кешеру откри резултата още в 15-ата минута на мача. Румънският нападател бе най-съобразителен при разбъркване пред вратата на "Ботев".

Вратарят на "Лудогорец" Милан Борян получи контузия в края на полувремето, но успя да го доиграе. Малко след старта на втората час бе заменен.

Йордан Минев пропусна за "Лудогорец" в 51-ата минута. Лъчезар Балтанов пък изравни за "Ботев" четири минути по-късно.

В 68-ата минута Александър Колев имаше шанс за попадение на "Ботев", но не успя. Последваха пропуски на Йордан Минев за Лудогорец в 78-ата минута, а в 81-ата минута Марселиньо от пряк свободен удар удари греда за домакините.

В 85-ата минута Кешеру се измъкна от отбраната на "канарчетата" и записа своя четвърти гол за сезона.