Каролина започна с победа полуфиналната серия в НХЛ

Сан Хосе също спечели на старта

Каролина започна с победа полуфиналната серия в НХЛ | StandartNews.com

Каролина и Сан Хосе стартираха с победи полуфиналните серии в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. След като отстрани шампиона Вашингтон Кепитълс с Алекс Овечкин тимът на Каролина спечели драматично с 1:0 като гост на Ню Йорк Айлъндърс в Източната конференция. След нулево равенство в редовното време мачът бе решен в 4:04 минута на продължението, когато Джордан Стаал реализира единствения гол и донесе победата на Каролина. Вратарят Петр Мразек спаси 31 удара и записа пети мач без допуснат гол в плейофите. Победата на Каролина идва 48 часа след паметния успех на тима при гостуването на Вашингтон след две продължения, който класира Каролина в полуфиналната фаза на плейофите. На Запад - Сан Хосе поведе в плейофа срещу Колорадо след победа с 5:2 в първия мач. Кевин Лабанк вкара ключовия трети гол за Сан Хосе в началото на втората третина, с който домакините поведоха с 3:2. Брент Бърнс направи 4:2 до края на втората част. Бърнс се отличи и с три асистенции за успеха на Шаркс. Вторият мач от серията е в неделя отново в Сан Хосе.