Италиански триумф за Хамилтън

Италиански триумф за Хамилтън | StandartNews.com

Лиюс Хамилтън спечели Гран При на Италия. Британският пилот триумфира на пистата "Монца" след като измина 53 обиколки за 1:19:41.221 ч.

Хамилтън спечели трето състезание за сезона и трето поредно за тима на Макларън. Лидерът във временното класиране Фернандо Алонсо с Ферари завърши трети. Той остана на 20.594 секунди след победителя. Себастиан Фетел и Марк Уебър не успяха да завършат.

Втори в13-ия кръг от Формула 1 е Серхио Перес от тима на Заубер. Световният шампион Себастиан Фетел трябваше да прекрати участието си в състезанието пет обиколки преди края заради проблем с болида.

В генералното класиране седем кръга преди края води Алонсо със 179 точки, пред изкачилия се на второ място Люис Хамилтън, който има 142. На трета позиция е Кими Райкьонен със 141 точки.

Шампионатът във Формула 1 продължава с Гран При на Сингапур, което ще се проведе на 23 септември.