Историческо! ЦСКА 1948 на финал след драма срещу Локо (Сф)

С общ резултат 5:4 червените достигнаха до финалния двубой

Историческо! ЦСКА 1948 на финал след драма срещу Локо (Сф) | StandartNews.com

ЦСКА 1948 е първият финалист в Купата на България, след като елиминира след продължения Локомотив (София) - 2:2. В редовното време резултатът беше 2:1 за "железничарите", а общият 4:4.

С общ резултат 5:4 червените достигнаха до финалния двубой.

Мачът беше драматичен, след като Локомотив поведе с 2:0 след само 18 минути. Дейвид Малембата откри в деветата, а в 18-ата Селсо Рапосо покачи.

Нападателят на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев беше с основен принос за тима си, пише БНР. Той намали в 28-ата минута след дузпа, а в продължението вкара гола, който прати тима му на финал. Това се случи в 117-ата минута, когато се разписа с глава.

В самия край Локомотив остана с 10 човека след изгонването на Дуарте.

За ЦСКА 1948 това е първи финал в историята на клуба. Съперникът ще бъде определен в утрешния реванш между Лудогорец и Черно море. След първия полуфинал във Варна, тимът от Разград има преднина от 2:1.