Гришо мачка в Акапулко

Българинът е на полуфинал след 6:4, 6:4 над Стан Вавринка

Гришо мачка в Акапулко | StandartNews.com

Победният път на Григор Димитров на турнира от сериите АТР 500 в Акапулко продължи днес. В мач от от 1/4 финалите Гришо срази с 6:4, 6:4 трикратният победител в турнири о Големия Шлем Стан Вавринка. Успехът на Димитров е пети срещу швейцареца от 12 мача. Гришо обаче не бе печелил срещу него от 2016-а и бе в серия от 5 поредни поражения. Григор започна много силно двубоя, като проби Вавринка на нула, а след това спечели и сервис гейма си на нула. Швейцарецът се отърси от лошото начало и върна пробива при 3:3, макар и Гришо да успя да отрази една точка за пробив. В следващият гейм обаче отново българина беше по-добрият на корта и проби отново при 4:3, а след това му се наложи да отразява точка за пробив. Той се справи чудесно, поведе с 5:3 и това му беше достатъчно да затвори първата част в своя полза. Вторият сет започна равностойно, но в петия гейм българина стигна до три поредни точки за пробив. Гришо реализира още първата и проби на нула Вавринка. След това Григор спаси точка за пробив и спечели подаването си за 2:4, а в следващия Вавринка успя да обърне гейма си от 0:40 и не позволи на Гргор нов пробив. Все пак пробивът, който имаше бе достатъчен за най-добрия ни тенисист и спечели мача след това.

„Играл съм много пъти срещу Стан, а също така доста сме тренирали заедно“, каза Димитров след успеха над швейцареца. - Между нас битката е предимно на психическо ниво“. „Бях загубил последните пет мача срещу него, но тези поражения ме вдъхновиха. Тези загуби ми помогнаха. Дори да боли, когато го казвам, го признавам. Исках да надделея тази вечер“. Българинът ще се изправи срещу Рафаел Надал или Сон Квон в спор за място на финала. Четвъртфиналът на испанският ас започва след малко.