Гришо: Днес бе един от мойте дни

Радвам се, че запазих концентрация по време на целия мач, каза още Димитров след успеха си над Доминик Тийм

Гришо: Днес бе един от мойте дни | StandartNews.com

Мисля, че днес беше един от моите дни в които нещата се получават, коментира Гришо след победата си над световния № 3 Доминик Тийм на осминафиналите на Откритото първенство на Австралия."Аз се опитвах да запазя концентрация и да следвам игровия план, който имах създаден за мача. Не мога да скрия очарованието от начина по който успях да запазя концентрация, защото играх срещу един невероятен съперник. На корта и извън него той е изключителен. Много съм щастлив от това, че съм на четвъртфиналите", каза още Димитров..

Българинът продължава без загубен сет в турнира след успех с 6:4, 6:4, 6:0 срещу австриеца, който бе финалист преди година в Мелбърн, за 2 часа и 3 минути на централния корт "Род Лейвър Арена". Първите две части бяха много равностойни. В тях австриецът първи направи пробив, но Димитров успя да обърне събитията. А в третия сет Григор довърши разклатения психически австриец. На четвъртфиналите във вторник Григор ще играе срещу руската сензация на Аустрелиън Оупън Аслан Карацев.