Гражданите превзеха Манчестър, какво става с Роналдо

Сити триумфира с 4-1 в градското дерби

Гражданите превзеха Манчестър, какво става с Роналдо | StandartNews.com

Манчестър Сити победи с категоричното 4:1 у дома Манчестър Юнайтед в дербито от 28-ия кръг във Висшата английска лига.

Шампионите са на първо място във временното класиране с 69 точки, докато "червените дяволи" заемат пета позиция с 47 точки.

Двубоят стартира отлично за домакините, които поведоха в резултата още в петата минута чрез Кевин де Бройне. Белгиецът се разписа с удар от наказателното поле след подаване на Бернардо Силва.

Джейдън Санчо изравни за Юнайтед с шут от дистанция в 22-ата минута, но радостта на гостите беше кратка. В 28-ата минута Де Бройне за втори път даде аванс за "гражданите", които контролираха изцяло събитията на терена.

Преди края на първата част Рияд Марез и Фил Фоудън пропуснаха да се разпишат във вратата, пазена от Давид де Хеа.

След почивката Манчестър Сити контролираше изцяло събитията на терена и стигна до нови две попадения.

Рияд Марез със силен удар в 68-ата минута направи резултата 3:1, а във втората минута на допълнителното време той отново се разписка за 4:1 след асистенция на Илкай Гюндоган.

В този двубой Юнайтед не можеше да разчита на контузения Кристиано Роналдо.

В понеделник е мачът между Тотнъм и Евертън.