Гонсало Игуаин отново е герой

Гонсало Игуаин отново е герой | StandartNews.com

Гонсало Игуаин изигра поредния си много силен мач за Наполи и донесе победата с 3:1 при гостуването на Аталанта. Аржентинецът вкара на два пъти и е убедителен лидер при голмайсторите с 16 попадения.

През първото полувреме интересните ситуации бяха малко, но през втората част двубоят предложи големи емоции на зрителите. Седем минути след начало на полувремето Наполи получи правото да изпълни дузпа и Марек Хамшик бе точен за 1:0. Домакините изравниха мигновено с гол на Алехандро Гомес след красива атака, но тогава дойдоха миговете на Игуаин, пише bTV. В 62-ата минута той отново изведе гостите напред в резултата, а крайното 3:1 оформи в 85-ата с решително попадение в момент, когато Наполи бе с човек по-малко на терена след изгонването на рожденика Жоржиньо. Аталанта също завърши мача в намален състав, след като в продължението червен картон получи и Габриел Палета, а неговото нарушение в наказателното поле доведе до втора дузпа, но този път Хамшик пропусна.

Победата бе много ценна за отбора на Наполи, който заема трета позиция в класирането с 35 точки.