Германия с първа победа в коронагодината

Бундестимът надви Украина в Рига

Германия с първа победа в коронагодината | StandartNews.com

Германия постигнаха първата победа в историята си в турнира Лига на нациите. Футболистите от Бундестима надиграха като гости състава на Украйна с 2:1. В първото издание на турнира миналата година, германците регистрираха две равенства и две загуби, а в тазгодишната надпревара до момента имаха две равенства. Първият гол в срещата бе дело на Гинтер в 20-ата минута след красива комбинация между централните защитници на гостите. Те продължиха да имат игрови превес през цялото първо полувреме, докато домакините опитваха удари от средна и далечна дистанция, като залагаха и на контраатаки. Въпреки това, до нови голове през първата част не се стигна. В началото на второто полувреме, вратарят на Украйна Бушчан допусна груба грешка при една намеса в наказателното поле, от която се възползва Горетцка, за да направи резултата 2:0 в полза на Бундестима. Силите на домакините стигнаха само до почетно попадение на Малиновски в 77-ата минута. С тази победа германците излязоха на втората позиция в класирането в четвърта група на дивизия "А", на две точки от лидера Испания.