Фурор! Българин на четвъртфинал на Уимбълдън

Поставеният под номер 6 българин се наложи над 28-ия в световната ранглиста

Фурор! Българин на четвъртфинал на Уимбълдън | StandartNews.com

Илиян Радулов постигна трета поредна победа и се класира за четвъртфиналите в игрите поединично при юношите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 6 българин се наложи над 28-ия в световната ранглиста Николай Будков Кяер от Норвегия с 6:3, 6:2 за 61 минути, предаде БНР.

Радулов спечели пет поредни гейма, за да вземе първата част с 6:3 и да поведе във втората с 2:0. Българинът направи още един пробив за 5:3, а след това затвори мача с гейм на нула. За място на полуфиналите българинът ще играе срещу четвъртия поставен Купър Уилямс от САЩ.

Росица Денчева отпадна в третия кръг при девойките в турнира. Българката отстъпи пред поставената под номер 2 в схемата и втора в световната ранглиста Клерви Нгунуе от САЩ с с 3:6, 1:6 за 55 минути. Денчева поведе с 3:1 в първия сет и имаше точка за пробив за 4:1, но не успя да се възползва. След това българката загуби 11 от следващите 12 гейма, а с това и срещата.