Емоция! Ливърпул стисна Сити за гърлото/РЕЗУЛТАТИ/

Ювентус изхвърлен позорно от Шампионска лига

Емоция! Ливърпул стисна Сити за гърлото/РЕЗУЛТАТИ/ | StandartNews.com

Блестящ Ливърпул спечели девета поредна победа във Висшата лига на Англия!Тази вечер червените удариха Арсенал с 2:0 в Лондон и намалиха само на точка разликата от първия в класирането Манчестър Сити.

Ясно е - водачът е стиснат вече за гърлото и предстои изключителна драма за титлата на Острова девет кръга преди края.

Успехът дойде след голове през второто полувреме на Диого Жота и Роберто Фирмино. Това е пореден мач, в който Ливърпул мачка Арсенал, а вече е твърде проблематично дали Манчестър Сити ще издържи на щурма и психологическия натиск от страна на отбора на Юрген Клоп.

В същото време тази вечер пък Ювентус бе унизен сериозно в Шампионската лига, падайки с 0:3 в Торино от Виляреал. С общ резултат 1:4 Старата госпожа изхвърча от турнира.

Въпреки огромните проблеми с неясната собственост, тимът на Челси довърши работата си срещу френския шампион Лил.

Сините от Лондон спечелиха и втория мач, сега като гости с 2:1 и отиват на четвъртфиналите.