Дел Боске ще защитава титлата от Мондиал 2010

Дел Боске ще защитава титлата от Мондиал 2010 | StandartNews.com

Мадрид. Селекционерът Висенте дел Боске, който изведе националния отбор на Испания до световната титла от Мондиал 2010, продължи договора си с шефовете на футбола в страната. Съгласно новото споразумение той ще води отбора до края на световното първенство през 2014 г. В Испания никой не се съмнява, че тяхната "Ла Фурия" ще играе на финалите в Бразилия. Там Дел Боске и неговите избраници ще защитават титлата си.

Досега действащият контракт на специалиста изтичаше след края на европейското първенство в Полша и Украйна през това лято.

След триумфа на шампионата в Южна Африка, тимът на Висенте дел Боске си осигури убедително мястото на Евро 2012. Първите му съперници там в груповата фаза ще бъдат Италия, Ейре и Хърватия.

Дел Боске поведе иберийците към най-големия им успех във футбола след Евро 2008, заменяйки на поста Луис Арагонес.



Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай