Чехи и левскар закопаха ЦСКА в Москва

Аякс изхвърли АЕК от Шампионската лига

Чехи и левскар закопаха ЦСКА в Москва | StandartNews.com

Един любимците на феновете на Левски Роман Прохазка, който до скоро носеше „синия“ екип закопа ЦСКА в Москва. Новият му тим Виктория Пилзен обърна руснаците от 0:1 до 2:1 в руската столица. Мачът бе от група „G“ в Шампионската лига.

Влашич откри за домакините от дузпа в 10-ата минута. Прохазка обаче изравни в 56-ата, а Хейда донесе успеха на чехите 9 минути преди края.

След нея ЦСКА загуби всякакви шансове за класиране на осминафиналите в турнира. Тимът има 4 точки, а толкова вече събраха и чехите. В последния кръг ще се разбере кой от двата тима ще продължи в Лига Европа и кой ще отпадне.

В другия ранен мач от турнира Аякс постигна важна победа с 2:0 като гост на АЕК в Атина. Душан Тадич се превърна в герой за холандците с попадения през второто полувреме. Едното дойде от дузпа, която бе направена от Ливая, който получи и втори жълт и съответно червен картон.

В класирането в група „Е“ Аякс вече има 8 точки, а АЕК остава без актив и вече загуби шансове да играе и в Лига Европа.