Ботев (Пд) отнесе тройка във Враца

Тимът на Сашо Ангелов с първа домакинска победа от края на август

Ботев (Пд) отнесе тройка във Враца | StandartNews.com

Ботев (Пд) загуби с 0:3 гостуването си на Ботев (Вр). Двубоят бе от 12-ия кръг на efbet Лига. Така врачани прекъснаха серията си от 4 поредни мача без успех. Отборът на Сашо Ангелов постигна и първата си победа от края на август насам и с 12 т вече е девети. За пловдивчани това бе четвърти мач без вкаран гол и с 9 т са на предпоследното 13-о място. В 33-та минута гостите останаха с човек по-малко. Еберт Кардозо получи директен червен картон, след като повали пред наказателното поле откъсващия се срещу вратаря Даниел Генов. С човек повече врачани поведоха в 67-ата минута. Резервата Петър Атанасов проби от ляво и центрира в наказателното поле, а оставеният непокрит Даниел Генов с хубав диагонален удар от десетина метра прати топката в десния ъгъл на вратата на Георгиев.

Четири минути по-късно Атанасов реши всичко с втори гол. Той направи двойно подаване с Домовчийски и се измъкна в чиста позиция в ляво в наказателното поле, след което с прецизен удар от 11-12 метра прати топката в мрежата. След още четири минути отново Атанасов се разписа, след като получи пас от дясно от Генов и от 6-7 метра направи резултата класически - 3:0.