България с 6 медала на старта на Балканиадата

Габи Петрова взе титлата на троен скок в Клуж

България с 6 медала на старта на Балканиадата | StandartNews.com

Шест медала спечелиха българските атлети в първия ден на Балканиадата в Клуж. Габриела Петрова спечели титлата в тройния скок. Тя се приземи на 14.19 м в най-добрия си опит в състезнаието и безапелационно се окичи със златото. Флорентина Костин Юско (Рум) стана нейна подгласничка с 13.50 м, а трета се нареди Тугба Айдън (Тур) - 13.44 м. Три сребърни отличия завоюваха Инна Ефтимова, Лиляна Георгиева и Михаела Петкова, а бронз спечели и Яна Копчева. Ефтимова стана втора на 100 м с 11.70 сек. По-бърза от нея в надпреварата беше само Милана Тираник (Срб) – 11.67 сек. Георгиева пък записа най-доброто си постижение в кариерата си на 800 м, за да заслужи среброто в двете обиколки. Тя превзе дистанцията за 2:05.16 мин. Клаудия Михаела Бобочеа (Рум) спечели балканската титла на 800 м с 2:03.32 мин. Петкова прати копието на 50.35 м и беше изпреварена в крайното класиране само от Ваня Спаич (Босна и Херцеговина) – 53.31 м. Михаела с 58.02 м през сезона. Копчева пък метна диска на 41.48 м за третата позиция в сектора. Победиха я Йозлем Беджерек (Тур) - 53.41 м, и Андреа Люляна Лунгу (Рум) - 50.15 м. Сребро спечели и щафетата на 4 х 100 м (жени) с 47.33 сек. Специален гост на Балканиадата е сър Себастиан Коу, президент на Световната атлетика. Той прие поканата на Добромир Карамаринов, президент на АБАФ да посети стартовете на най-голямата регионална атлетическа структура в света.