Четвъртък,

Безмилостен Ливърпул отчая Интер в Милано

От: Владислав КОЛЕВ -
429

Английският гранд Ливърпул направи решителна крачка към четвъртфиналите в Шампионската лига. В едно от дербитата на 1/8 финалите червените надиграха италианския шампион Интер с 2:0 на "Сан Сиро" в Милано.

Ливърпул беше фаворит преди сблъсъка и в крайна сметка това се оправда и на терена. Головете за гостите вкараха Роберто Фирмино в 75-та и Мохамед Салах в 83-та минута..

Домакините бяха равностойни на Ливърпул в големи части от двубоя, но опитът на гостите се оказа решаващ. Преди реванша на "Анфийлд" тимът на Юрген Клоп е с много големи шансове да продължи напред.

В другата среща тази вечер можеше да се стигне до сериозна изненада. Аутсайдерът Залцбург водеше до самия край на Байерн, но все пак в добавеното време Кингсли Коман изравни за 1:1. Така инртига в реванша със сигурност има, въпреки, че немците са тотален фаворит.