Без изненада - Интер отново победи Лудогорец

"Нерадзурите" спечелиха и реванша и се класираха напред

Без изненада - Интер отново победи Лудогорец | StandartNews.com

Нямаше как да стане сензация и Интер очаквано отстрани Лудогорец в елиминациите на Лига Европа.

"Нерадзурите" спечелиха хреванша  с  2:1 и с общ резултат 4:1 отиват на 1/8 финалите. Все пак българският шампион се представи достойно на празния стадион в Милано.

Лудогорец започна по-добре в първите няколко минути, но след това Пламен Илиев трябваше да спасява удар на Лукаку, излязъл само срещу него.

Домакините играеха пестеливо, с мисъл за голямото дерби с Ювентус през уикенда.

Това обаче не пречеше в атака да играят с бившите звезди на Манчестър Юнайтед Алексис Санчес и Ромелу Лукаку.

Все пак мотивацията в редиците на Лудогорец за добро представяне беше налице.

В 22-ата минута Санчес пробва рефлекса на Илиев от дистанция, но стражът изби.

Лудогорец успя да поведе и да даде поводи за оптимизъм.

В 26-та минута гол вкара новото попълнение на разградчани Сисиньо, като неговият удар отдясно се удари в горната греда и влезе във вратата.

В случая бе надиграна опитната защита на домакините, заедно с лидера  Диего Годин.

Така интригата за момент беше налице, въпреки все още комфортната преднита на Интер.

Грешка на Пламен Илиев обаче доведе до изравняване 4 минути по-късно.

Точно преди почивката Ромелу Лукаку вкара и втори гол за "нерадзурите". В 51-та минута бомба на Брозович разтресе напречната греда.

Седем минути по-късно пак греда за Интер. Само намесата на Пламен Илиев предотврати гол, след удар на Лукаку.

В 67-та минута удар на Швиерчок бе отразен от вратаря на Интер.

В 84-та минута чудесен удар на Чибота прелетя малко над вратата на домакините. Доволни от развитието на нещата, "нерадзурите" понамалиха темпото в последните минути.

Лудогорец се активизира и опита да стигне до равенството. Домакините обаче бяха внимателни в защита и не допуснаха това да се случи.