Байерн триумфира с 30-а титла в Германия

Баварците биха като гост Вердер с гол на Левандовски и са недостижими преди последните 2 кръга

Байерн триумфира с 30-а титла в Германия | StandartNews.com

Байерн (Мюнхен) спечели за осми пореден път титлата в Бундеслигата по футбол на Германия. Баварците победиха тази вечер като гост Вердер (Бремен) с 1:0 в мач от 32-рия кръг на Бундеслигата. По този начин Байерн триумфира два кръга преди края на шампионата. Това е 30-та рекордна титла за тима от Мюнхен. Единственото попадения отбеляза голмайсторът Роберт Левандовски в 43-ата минута. В последните 11 минути Байерн игра с човек по-малко заради втори жълт и респективно червен картон на Алфонсо Дейвис.

След спечелените 3 точки Байерн има преднина от 10 пункта пред втория Борусия (Дортмунд). „Жълто-черните“ имат още три мач до края на сезона, което означава, че баварците са непоклатими на първата позиция.