Барса се отпуши, Меси пак бележи

Суарес с гол шедьовър срещу Севиля

Барса се отпуши, Меси пак бележи | StandartNews.com

Барселона показа, че пропадането им в испанската Ла Лига е било временно и отнесе Севиля с 4:0. Луис Суарес отново се разписа. Този път вкара със задна ножица. До почивката се разосаха още Артуро Видал (32) и Осман Дембеле (35), а през втората част Лионел Меси довърши гостите с четвърти гол. За аржентинецът това бе 37-и гол в 38 мача срещу андалусийците.
Севиля също имаше доста изгодни ситуации за гол в мача, но Люк Де Йонг направи няколко големи пропуска. В края на мача Барса остана с двама по-малко на терена заради червени картони на дебютанта Ролан Араухо и Дембеле. С този си успех Барселона се изкачи до второто място в класирането с 16 т, вече само на две зад лидера Реал Мадрид. Севиля е 6-ти с 13 т.