Арсенал спря Ливърпул за рекорд

Шампионите създадоха над 20 голови положения, но паднаха на "Емиратс"

Арсенал спря Ливърпул за рекорд | StandartNews.com

Шампионите от Ливърпул допуснаха първа загуба в последните си 11 мача срещу Арсенал. Те след като отстъпиха с 1:2 на "топчиите" в Лондон в дербито от 36-ия кръг на Премиър лийг. Така приключи надеждата на мърсисайдци да подобрят рекорда на Ман. Сити за най-много точки в рамките на един сезон. Шампионите изиграха много странен двубой, в който имаха тотално игрово превъзходство и създадоха над 20 положения, но в крайна сметка допуснаха третото си поражение от началото на сезона. Причината за него бяха две неочаквани грешки на Върджил ван Дайк и Алисон Бекер през първата част, които доведоха до головете на Лаказет (32') и Нелсен (44'). С тях Арсенал направи пълен обрат, след като преди това Садио Мане (20' на снимката) бе дал аванс на гостите. Това си останаха и единствените удари на домакините до 90-ата минута. През втората част пък играчите на Юрген Клоп направиха куп пропуски и не успяха да променят негативния резултат.