12-та титла за Лудогорец! ЦСКА с отровна радост срещу Левски /СНИМКИ/

Армейците спечелиха дербито с 2:0, но не бе достатъчно

12-та титла за Лудогорец! ЦСКА с отровна радост срещу Левски /СНИМКИ/ | StandartNews.com

Лудогорец спечели 12-та поредна титла на страната. Това стана след победата с 1:0 във Варна над Черно море. В същото време ЦСКА спечели Вечното дерби с Левски с 2:0, но това беше успех с вкус на хинин.

Червените останаха на точка зад разградчани.В  този момент "кошмарът Турицов" и изпуснатата дузпа срещу ЦСКА 1948 в събота просто бяха гилотината на шампионата.

След загубата Левски остана на четвърто място и ще играе тежък бараж с Арда за място в Европа.

ЦСКА имаше подчертано превъзходство през първата част на дербито.

Червените нямаха шанс, удряйки греда.! Шопов изведе Хайнц зад отбраната на "Левски", но ударът на норвежеца срещна дясната греда! Чудесен шанс за "армейците"!

Нова опасност пред вратата на "Левски" в 29 минута! Тобиас Хайнц стреля от въздуха, а топката мина на сантиметри от гредата. Силни минути за ЦСКА!

И логичното се случи. В 35-та минута, макар и малко неочаквано, Тобиас Хайнц с глава прати топката във вратата на Левски след безобразна грешка на синята защита - 1:0! В този момент ЦСКА излизаше на първо място в класирането.

Полувремето завърши при този резултат, като в края армейците имаха претенции за дузпа, но ВАР набързо отсече, че такава няма. Огромната драма оставаше за след почивката.

На мача във Варна Черно море и Лудогорец завършиха 0:0 през първото полувреме.

С контузията на Марселино в началото на втората част проблемите в състава на червените се увеличиха още повече.

Дойде и информацията, че Лудогорец повежда във Варна. В този момент рзградчани държаха съдбата на титлата в ръцете си.

Преез второто полувреме играта се понакъса. Но детинска грешка на вратаря на Левски Пламен Андреев и 2:0 за ЦСКА!  За Назон не оставаше нищо друго, освет да влезе с топката в празната врата. Безобразната игра в защита на Левски продължи.

В този момент като че ли погледите се насочваха към морската ни столица.

НА ЖИВО: Левски - ЦСКА 0:2 + ГРЕДА за ЦСКА!

А за ЦСКА се налагаше отново мнението, че когато не води в класирането, отборът играе по-добре, дори и осакатен от контузии.

Във Варна Лудогорец продължаваше да води с1:0 на Черно море. Два червени картона наведнъж!

Те станаха факт за Турицов и Сундберг, които се счепкаха до вратата на ЦСКА. Е, на Турицов в последните дни явно му дойде в повече...

Силен и неточен изстрел на Краев, а след това Бусато отрази блестящо удар с глава на Петков в 87-та минута.

След това   и ЦСКА изпусна шанс. Във Варна Лудогорец бавеше времето с играч по-малко!

Мачът във Варна свърши и Лудогорец ликуваше. За ЦСКА и феновете им остана утешителната печалба, че са спечелили мача с кръвния враг.