10 от Арсенал измъкнаха 2:2 на Челси

Давид Луис бе изгонен още в 25-ата минута

10 от Арсенал измъкнаха 2:2 на Челси | StandartNews.com

Футболистите на Арсенал успяха да измъкнат с 10 души 2:2 при гостуването си на Челси на "Стамфорд Бридж" в мач от 24-и кръг на Висшата лига. Още в 25-ата минута Давид Луис си изработи директен червен картон и остави отбора си с човек по-малко. Жоржиньо бе точен от дузпа и отбеляза попадение във втори пореден мач срещу "артилеристите". В 64-ата минута Габриел Мартинели се възползва от щастливо подхлъзване на Н'Голо Канте и порази Кепа Арисабалага, възстановявайки равенството. В 84-ата Сесар Аспиликуета отново изведе Челси напред, след като успя да засече топката след ъглов удар. Радостта на домакините не бе дълга, тъй като само три минути по-късно Ектор Бейерин изравни за крайното 2:2. Така Челси има 40 точки, но загуби 2 в битката за топ 4 и Манчестър Юнайтед може да се доближи на 3 от Сините при победа над Бърнли. Арсенал остава в средата на класирането с 30 точки. Шампионите от Манчестър Сити победиха с минималното 1:0 Шефилд Юнайтед и останаха на второто място в класирането на първенството с актив от 51 точки, с 13 по-малко от водача Ливърпул и 6 повече от третия Лестър. Мърсидайдци и "лисиците" днес ще се изправят срещу съответно Уулвърхемптън и Уест Хем.