Волейболистите изпуснаха САЩ от 2:0

Волейболистите изпуснаха САЩ от 2:0 | StandartNews.com

Варна. Драматична загуба с 2:3 (19,22, -25, -19, - 12) записаха българските волейболисти от САЩ в първия си мач от 25-ото издание на Световната лига. Волейболистите на Камило Плачи водеха с 2:0 гейма и имаха 2 мачбола в третия, но допуснаха да го загубят на 25. В четвъртия САЩ спечели лесно на 19, а после взеха и тайбрека на 12.

Въпреки загубата волейболистите ни вземат 1 т. Следващият мач със САЩ е отново във Варна в събота от 20,00 ч.

В тазгодишното издание на най-комерсиалния волейболен турнир за мъже - Световната лига участниците са увеличени с 10 отбора и са 28, които са разпределени в 7 групи по 4.

България, която участва за 17-и път в Лигата е в група със САЩ, Русия и Сърбия. Мачовета Сърбия – Русия са на 30 май и 1 юни. Финалите са във Флоренция, като за решителните мачове се класират първите два отбора от двете групи, домакина Италия плюс най-добрия отбор от второто ниво на Лигата. Шампионът тази година ще получи чек за 1 млн. долара.

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро

Старши-треньор: Камило Плачи

САЩ: Мика Кристенсън, Тейлър Сандър, Матю Андерсън, Уилям Приди, Ръсел Холмс, Максуъл Холт - Ерик Шоджи-либеро

Старши-треньор: Джон Спероу.