Тежка загуба - баскетболистките ни паднаха от Швеция

Това беше пета загуба за тима на България в Шопрон.

Тежка загуба - баскетболистките ни паднаха от Швеция | StandartNews.com

Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20 години загуби от Швеция със 71:94 точки в среща за разпределение на местата от 9-о до 16-о място на Европейското първенство, Дивизия А в Шопрон (Унгария).

Българките остават без победа на европейски шампионати над този съперник от 2005 година насам. Националките бяха равностойни на своя съперник до края на третата четвърт, като спечелиха втората част. В края обаче скандинавките показаха много стабилна физическа игра, докато българките вече поуморени не успяха да им се противопоставят и след 18:30 в последния период загубиха мача.

Виолета Григорова изигра най-добрия си мач на шампионата до момента и завърши с 20 точки и 6 борби. По 13 точки вкараха Борислава Денчева и с три години по-малката от повечето състезателки на турнира Ивана Бонева. Това беше пета загуба за тима на България в Шопрон. Утре е почивен ден, а следващият съперник на националките е Белгия за разпределение на местата от 13-о до 16-о.