Гордост! Българка на полуфинал на Световната купа по шахмат

Поредна победа

Гордост! Българка на полуфинал на Световната купа по шахмат | StandartNews.com

Нургюл Салимова се класира за полуфиналите на турнира за Световната купа по шахмат в Баку с награден фонф 676 250 долара при жените.Тя отстрани рускинята Полина Шувалова след с 3:1, след като постигна две победи в плейофните партии по ускорен шах - първо на 58-ия ход с белите фигури, а след това на 40-ия с черните.Салимова има реален шанс да се класира за турнира на претендентките за световната титла, като място за него си осигуряват първите три шахматистки в Световната купа.

За място на финала Салимова ще играе срещу победителката от срещата между Елизабет Пец (Германия) и Ана Музичук (Украйна), който си размениха по една победа в тайбрека и ще играят блиц.

По пътя си към полуфиналите Салимова отстрани последователно Чарлийз ван Зийл (РЮА), Оливия Кьолбаса (Полша), Мари Ан Гомес (Индия), Медина Варда Аулия (Индонезия) и Шувалова.