Драма и победа за "Левски" срещу "Лудогорец"

Драма и победа за "Левски" срещу "Лудогорец"  | StandartNews.com

София. "Левски" победи драматично с 1:0 "Лудогорец" в дербито на 28-ия кръг в А група. Единственото попадение пред пълните трибуни на стадион "Георги Аспарухов" падна в продължението мача след рикошет и автогол, малко след като гостите останаха с човек по-малко.

Така, два кръга преди края на първенство "сините" вече са лидер с една точка преднина пред разградчани. В последните два кръга, "Левски" има гостуване срещу "Етър", което печели служебно, и домакинство срещу "Славия". "Лудогорец" пък в следващия кръг приема "Ботев" Пловдив, а в последния гостува срещу вече изпадналия "Монтана".

Николай Митов стартира с Жоао Силва в атака. Митов направи още пет промени в състави си, в сравнение с финала за Купата на България срещу "Берое". Йордан Милиев, Станислав Ангелов, Рене Михелич и Кристовао Рамос започнаха мача. В състава на "Лудогорец" нямаше изненади, като Роман Безяк води атаката на "орлите".

СНИМКИ от мача - ТУК!

"Синитe" стартираха по-активно двубоя и пресираха своя съперник. Въпреки това през първото полувреме двата отбора не успяха да създадат по-сериозно положение пред една от двете врати. На терена преобладаваше многото битка, единоборствата и тактическото надиграване. Преди почивката домакините си изкара четири жълти картона, за сметка на три за гостите.

Една принудителна смяна през първото полувреме трябваше да направи Ивайло Петев. Ромян Безяк усука лошо глезен, а на негово място в 39-ата минута в игра се появи Кишада.

Най-чистото положение в мача до този момент дойде малко след подновяването на играта. Кишада бе изведен зад отбраната на "Левски", останал очи в очи с Пламен Илиев стреля, но стражът на "сините" спаси. В ответната атака Козмин Моци извърши изключително груб фаул срещу Рене Михелич, а Георги Йорданов можеше да вдигне и червен картон за играча на разградчани.

Именно Михелич пък бе първата смяна за Левски, като на негово място на терена се появи Илиян Йорданов в 56-ата минута. Десет минути по-късно Базил Де Карвальо замени Силва, а в 70-та минута Нуно Пинто поиска да бъде заменен и на негово място се появи Владимир Гаджев.

Отново Кишада бе изведен много добре зад синята отбрана в 72-ата минута, но тогава се забави, бе затворен добре, а изстрелът му не затрудни Пламен Илиев.

Най-добрите положения за "Левски" се откриха пред Базил Де Карвальо. Само в рамките на няколко секунди в 77-ата минута Владислав Стоянов с две отлични намеси попречи на нападателя да открие резултата.

Всичките си смени извърши и Ивайло Петев, който пусна Мишо Александров на мястото на Мишо Иванов, а Мичел Бургзорг – на Марселиньо.

Гостите останаха с човек по-малко в 85-ата минута, когато Любомир Гулдан си изкара втори жълт и съответно червен за груб фаул срещу Кристовао Рамос.

"Левски" успя да се възползва от предимството и в 92-ата минута стигна до гол. Станислав Ангелов стреля извън наказателното поле ниско по тревата, топката се отклони в резервата Бургзорг излъга вратаря на гостите и влезе в мрежата за 1:0. Малко след попадението Николай Митов бе изгонен догледа мача от трибуните до феновете.

Няколко минути след гола Георги Йорданов свири последния съдийски сигнал, с което доближи и "Левски" до 27-ата шампионатна титла.