Серина Уилямс със седма титла от „Уимбълдън”

Серина Уилямс със седма титла от „Уимбълдън” | StandartNews.com

Серина Уилямс спечели седма титла от „Уимбълдън". Днес тя победи германката Анжелик Кербер със 7-5, 6-3 във финала на турнира. Това е 22-ра титла за американката в състезания от Големия шлем. По този начин тя изравни постижението на Щефи Граф.

Двете тенисистки направиха равностоен мач, но Серина бе безпогрешна на собствен сервис, като даде само една точка пробив на своята опонентка в целия двубой. Германката също бе стабилна през първата част, но се пропука в края на сета и допусна пробив в 12-ия гейм, след който Уилямс поведе, съобщава Нова тв.

Втората част също вървеше на сервис до 8-ия гейм, когато американката отново взе подаването на Кербер, след което категорично затвори мача на собствен сервис след час и 21 минути игра.

Уилямс завърши двубоя с 13 аса, 88 процента спечели точки след първи сервис и цели 39 печеливши удара срещу 21 непредизвикани грешки.